Tento online obchod používá cookies k některým užitečným funkcím. Bez použití cookies jsou možnosti internetového obchodu omezené. Pokud nesouhlasíte, klikněte sem. x

Metaxa Angles‘ Treasure 0,7l

Zoom

Metaxa Angles‘ Treasure 0,7l

Kód: 10469
Za Metaxou Angels‘ Treasure a její unikátní chutí stojí tajemství sklepů House of Metaxa v Attice. Přírodní podmínky jsou v nich trochu jiné než v ostatních sklepích, kde se uchovávají lihoviny. Pečlivě ošetřované špičkové lihoviny po celém...
Obsah alkoholu: 41 %

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18ti let

doručení: rozvoz po Praze a Messenger ČR

Za Metaxou Angels‘ Treasure a její unikátní chutí stojí tajemství sklepů House of Metaxa v Attice. Přírodní podmínky jsou v nich trochu jiné než v ostatních sklepích, kde se uchovávají lihoviny. Pečlivě ošetřované špičkové lihoviny po celém světě trpělivě čekají v sudech, stárnou a zrají ovlivněné okolním prostředím. Během této doby voda i alkohol díky odpařování unikají póry v sudech. V obvykle vlhkých podmínkách se přirozeně odpařuje více alkoholu než vody, takže stárnutím podíl alkoholu v nápoji klesá. Tomu, co ze sudu vyprchá, se říká Angels‘ Share, protože se z toho mohou těšit jen andělé.
Ve sklepích Metaxa House v Attice je ale všechno jinak. V Attice je nízká vlhkost a po celý rok mírné a stabilní teploty. Andělé si proto vezmou větší podíl vody a nám zanechají koncentrovanější směs s intenzivním aroma. Nápoj, který zůstane má tak výrazně vyšší obsah alkoholu než před stočením do sudu.
Při tvorbě Metaxa Angels’ Treasure se Metaxa Master, Constantinos Raptis, inspiroval právě tímto nevšedním jevem, který se vyskytuje ve sklepních prostorách Metaxa v Attice. Tento muž s výjimečným talentem stojí za vším, co opustí sklepy Metaxa už téměř tři desetiletí. Zná všechny ty příběhy o andělech, které mu vyprávěli masteři, kteří tu vládli před ním. Legendy a jedinečný fenomén Metaxa sklepů ho uchvátily natolik, že je toužil zachytit a přeměnit v něco skutečného. Tato myšlenka v něm klíčila už roky před tím, než vznikla Metaxa Angels’ Treasure.
% alkoholu 41 %
Značka zboží Metaxa
Objem produktu 0,7 l
Počet kusů v balení 6

Napsat komentář k produktu

Pro napsání recenze musíte být přihlášen(a).
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.