Tento online obchod používá cookies k některým užitečným funkcím. Bez použití cookies jsou možnosti internetového obchodu omezené. Pokud nesouhlasíte, klikněte sem. x

Svatomartinské víno 2018

Přinášíme Vám nabídku letošního Svatomartinského vína.

Ročník 2018 přinesl několik příležitostí i výzev. Réva vyrašila i o tři týdny dříve, než je běžné a slunečních dnů bylo nadprůměrné množství. Jedním z nejzásadnějších kritérií je v letošním ročníku termín sklizně, který byl oproti běžným letům posunut o 2-3 týdny dříve. Začalo se sbírat v období tropických teplot, neboť hrozny některých odrůd dozrály již na konci srpna. Na druhou stranu to přineslo více času na přípravu mladých vín.

Nabídka vína je opět omezená produkcí vinařů. Některé odrůdy letošního ročníku jsou již vyprodané. Víno si tak rezervujte předem a včas.

Tradice Svatomartinského vína vychází ze starodávného zvyku vinařů přiťukávat si na svátek svatého Martina ( 11. 11. ) poprvé novým, mladým a jiskrným vínem. Vínem, u kterého byli všichni zvědaví, jaké že bude to první letošní víno ?

Mladá vína doprovázejte spíše lehkými pokrmy jako jsou ryby, drůbež a především tradiční pečenou svatomartinskou husičkou.

Objednávejte zde

Novinky v sortimentu